Zdravé Smoothie na Jeseň: Posilnenie Imunity a Prečistenie Organizmu

Jeseň prináša nielen krásne zmeny v krajinách, ale aj sezónne zmeny vo vašom zdravotnom stave. S nástupom chladnejšieho počasia a oslabenou imunitou je dôležité udržiavať si organizmus silný a odolný voči ochoreniam. Jedným z efektívnych spôsobov, ako to dosiahnuť, je pravidelná konzumácia zdravých smoothie plných vitamínov, minerálov a antioxidantov. V tomto článku sa pozrieme na recepty na zdravé jesenné smoothie, ktoré vám pomôžu posilniť imunitu a cítiť sa energicky počas celej jesene.

Tip: Je Smoothie Skutočne Zdravé? Mylné Predstavy a Pravda o Smoothie

Sencor SNB 4303BK nutri mixér

Tescoma Smoothie mixér PRESIDENT 0,6l

Concept SM3390 Fresh&Nutri multifunkčný mixér, 700 W + fľaše 2x 570 ml + 400 ml

Prečo Jesenné Smoothie?

Jeseň prináša so sebou pestrosť chutí a farieb v podobe sezónnych ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na dôležité živiny. Tieto suroviny vám môžu poskytnúť potrebnú podporu pre vašu imunitu, zlepšiť trávenie a zvýšiť hladinu energie. Zdravé jesenné smoothie sú ľahko stráviteľné, rýchle na prípravu a nabitými vitamínmi a minerálmi.

Základné Zložky Jesenných Smoothie

1. Tekutina

Začnite svoje jesenné smoothie výberom vhodnej tekutiny. Môžete použiť vodu, mlieko (kravské, mandľové, kokosové, ovsené), jogurt alebo dokonca zeleninové šťavy. Tekutina dodá vašemu smoothie konzistenciu a zabezpečí, že bude ľahko pitné.

Oatly! Obohatený ovsený nápoj 1l

Aroy-D Kokosové mlieko 1l

Ecomil Nápoj zo sladkých mandlí nature BIO 1l

2. Ovocie

Jesenné ovocie ako jablka, hrušky, slivky, a hrozno sú skvelými voľbami. Obohaťte smoothie o vitamíny a antioxidanty týmito šťavnatými plodmi.

3. Zelenina

Zelenina je bohatým zdrojom vlákniny a vitamínov. Do jesenného smoothie pridajte napríklad tekvicu alebo mrkvu. Tekvica je plná vitamínu A, ktorý podporuje zdravie očí a imunity. Mrkva pridá sladkú chuť a ďalší prínosný obsah vitamínu A.

4. Vláknina

Na zvýšenie vlákniny a hmotnosti smoothie pridajte ovsené vločky alebo chia semená. Vláknina pomáha udržiavať zdravý tráviaci systém a pocit sýtosti.

Chia semienka BIO 500 g

Ovsené vločky bezlepkové 1000g

Vločky ovsené Bio 1000g

Vločky ovsené Bio 1000g

5. Prírodné Sladidlá

Pre pridanie sladkosti a ďalšieho balenia vitamínov môžete použiť prírodné sladidlá ako med, javorový sirup alebo datle. Tieto sladidlá pridajú príjemnú sladkosť bez pridanej rafinovanej cukru.

GRIZLY Kvetový zmiešaný český med 720g

Provita Javorový sirup Grade A BIO 250ml

Datľový sirup BIO 350g

Recepty na Jesenné Smoothie

1. Smoothie s Jablkom a Škoricou

 • 1 jablko (olúpané a nakrájané)
 • 1/2 šálky ovsených vločiek
 • 1 šálka mandľového mlieka
 • 1/2 čajovej lyžičky škoricu
 • 1 lyžica medu

2. Smoothie so Špenátom a Hruškou

 • 1 hruška (olúpaná a nakrájaná)
 • 1 hrstka špenátu
 • 1 šálka vody
 • 1 lyžica chia semienok
 • 1 čajová lyžička medu

3. Smoothie s Tekvicou a Vanilkou

 • 1/2 šálky pečenej tekvice
 • 1/2 banán
 • 1 šálka kokosového mlieka
 • 1/2 čajovej lyžičky vanilky
 • 1 lyžica javorového sirupu

Prispôsobte Si Svoje Smoothie

Jesenné smoothie je možné prispôsobiť podľa svojich preferencií a potrieb. Môžete pridať proteínový prášok pre podporu svalového rastu, špenát pre zvýšenie obsahu železa, alebo kurkumu pre jeho protizápalové vlastnosti. Vytvorte si vlastné kombinácie, ktoré budú pre vás najchutnejšie a najužitočnejšie.

True Whey

Just Whey

Kurkuma mletá BIO 500g

Jesenné smoothie nie sú len chutným spôsobom, ako využiť sezónne ovocie a zeleninu, ale aj účinným spôsobom, ako podporiť svoju imunitu a udržať organizmus silný. Vyskúšajte tieto recepty a začnite jesennú sezónu so zdravými a chutnými smoothie. Vaše telo vám za to poďakuje!


Publikovaný

v

...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *